Muhasebe

Aile Hekimliğinde Göğüs Hastalıkları Paneli ilgiyle izlendi

HABER ARŞİVİ | 18 Eylül 2011, Pazar - 05:45

Bursa Aile Hekimliği Derneği'nin Aile Hekimliği Sürekli Tıp Eğitimi çerçevesinde, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile işbirliği içerisinde düzenlediği "Aile Hekimliğinde Göğüs Hastalıkları" konulu panel 17 Eylül 2011 Cumartesi günü saat 13:00'da Bursa Kervansaray Termal Otel'de gerçekleştirildi.

 


İki oturumdan oluşan panelde oturum başkanlıklarını Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr.Yeşim Uncu ile BURSAHED Yönetim Kurulu Üyesi Uzm.Dr.Olgun Göktaş'ın yaptı.

 

 

İlk Oturumda Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Sedat Altın "Astım Tanı ve Tedavisi", Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr.Akın Kaya "Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalıkları", Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Mehmet Karadağ da "Uykuda Solunum Bozuklukları" konularında sunum yaptılar.

 

 

 

Kahve arasını takiben başlanan ikinci oturumda ise Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Muzaffer Metintaş "Akciğer Kanserli Hastanın Takibi" ve  Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Tevfik Özlü de "Toplumda Edinilmiş Pnömoni" konulu sunumlarını gerçekleştirdi.

 

 

Panelde ayrıca, Aile Hekimleriyle göğüs hastalıkları alanındaki temel ve güncel bilgileri paylaşmak, birinci basamağa dönük pratik çözüm önerileri sunmak amacıyla Prof.Dr.Mehmet Karadağ, Prof.Dr.Muzaffer Metintaş, Prof.Dr.Tevfik Özlü ve Doç.Dr.Akın Kaya'nın editörlüğünde hazırlanan ve 26 bilim insanının yazılarını içeren 41 bölümden oluşan "Aile Hekimleri İçin Göğüs Hastalıkları" kitabı da katılımcılara takdim edildi.

 

Prof.Dr.Mehmet Karadağ, düzenledikleri bir çok eğitim faaliyeti sırasında birinci basamaktan gelen talepler karşısında böyle bir kitap çalışması yapmaya karar verdiklerine değinerek, amaçlarının bir başvuru kaynağı niteliğinde olan kitabı tüm Aile Hekimlerine ulaştırmak olduğunu belirtti.

 

Kitabın kısa bir tanıtımını PDF şeklinde bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki resmi tıklayınız.

 

 

 


HABER ARŞİVİ

Bursa Pediatri Günleri 21 Nisan 2014, Pazartesi - 12:54
Mobbing Konulu Eğitim Toplantısı 11 Nisan 2014, Cuma - 12:35
5 Nisan Avukatlar Günü 05 Nisan 2014, Cumartesi - 13:40
Eğitim Toplantısı 12 Mart 2014, Çarşamba - 15:17
Acı Kaybımız 11 Mart 2014, Salı - 10:48
8 Mart Dünya Kadınlar Günü 07 Mart 2014, Cuma - 16:19
AHEF 14 Mart Bildirisi 05 Mart 2014, Çarşamba - 14:04
"Kırmızı Göz Hastalıklarına Yaklaşım" Konulu Eğitim Toplantısı 03 Mart 2014, Pazartesi - 22:36
Ecrimisil Davası sonuçlandı ! 12 Şubat 2014, Çarşamba - 09:55
Tiroid Hastalıları Kursu yapıldı 19 Ocak 2014, Pazar - 20:09

» Haber arşivi için tıklayınız.


Belediyelere ait binalarda görev yapan Aile Hekimleri son dönemlerde kira sözleşmeleri ile ilgili önemli sorunlar yaşıyor. Derneğimizin bu konudaki girişimleri hakkında bilgi edinebilir, fikirlerinizle katkıda bulunabilirsiniz.

 

Konuyu dernek üyelerimize özel forum bölümünde detaylı olarak tartışmak için tıklayınız.

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu

 

T.C. Sağlık Bakanlığı

 

Bursa Sağlık Müdürlüğü


Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü


AHUZEM

 

Bursa Tabip OdasıTüm Bursa Aile Hekimliği Derneği duyuruları, bildirileri ve yenilikleri e-posta kutunuzda!

Bursa Aile Hekimliği Derneği ® 2010
ANASAYFA - GALERİLER - ETKİNLİKLER - İLETİŞİM