Aile Hekimliğinde Göğüs Hastalıkları Paneli ilgiyle izlendi

HABER ARŞİVİ | 18 Eylül 2011, Pazar - 05:45

Bursa Aile Hekimliği Derneği'nin Aile Hekimliği Sürekli Tıp Eğitimi çerçevesinde, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile işbirliği içerisinde düzenlediği "Aile Hekimliğinde Göğüs Hastalıkları" konulu panel 17 Eylül 2011 Cumartesi günü saat 13:00'da Bursa Kervansaray Termal Otel'de gerçekleştirildi.

 


İki oturumdan oluşan panelde oturum başkanlıklarını Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr.Yeşim Uncu ile BURSAHED Yönetim Kurulu Üyesi Uzm.Dr.Olgun Göktaş'ın yaptı.

 

 

İlk Oturumda Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Sedat Altın "Astım Tanı ve Tedavisi", Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr.Akın Kaya "Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalıkları", Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Mehmet Karadağ da "Uykuda Solunum Bozuklukları" konularında sunum yaptılar.

 

 

 

Kahve arasını takiben başlanan ikinci oturumda ise Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Muzaffer Metintaş "Akciğer Kanserli Hastanın Takibi" ve  Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Tevfik Özlü de "Toplumda Edinilmiş Pnömoni" konulu sunumlarını gerçekleştirdi.

 

 

Panelde ayrıca, Aile Hekimleriyle göğüs hastalıkları alanındaki temel ve güncel bilgileri paylaşmak, birinci basamağa dönük pratik çözüm önerileri sunmak amacıyla Prof.Dr.Mehmet Karadağ, Prof.Dr.Muzaffer Metintaş, Prof.Dr.Tevfik Özlü ve Doç.Dr.Akın Kaya'nın editörlüğünde hazırlanan ve 26 bilim insanının yazılarını içeren 41 bölümden oluşan "Aile Hekimleri İçin Göğüs Hastalıkları" kitabı da katılımcılara takdim edildi.

 

Prof.Dr.Mehmet Karadağ, düzenledikleri bir çok eğitim faaliyeti sırasında birinci basamaktan gelen talepler karşısında böyle bir kitap çalışması yapmaya karar verdiklerine değinerek, amaçlarının bir başvuru kaynağı niteliğinde olan kitabı tüm Aile Hekimlerine ulaştırmak olduğunu belirtti.

 

Kitabın kısa bir tanıtımını PDF şeklinde bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki resmi tıklayınız.

 

 

 


HABER ARŞİVİ

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun 28 Ekim 2014, Salı - 18:54
Genel Kurula Çağrı 20 Ekim 2014, Pazartesi - 21:24
Bugün 1 Saat, Yarın Bir Hayat 24 Eylül 2014, Çarşamba - 20:58
Anayasa Mahkemesi İptal Etti 24 Eylül 2014, Çarşamba - 20:20
"Ağrıyı Yen" Konulu Eğitim Toplantısı 15 Eylül 2014, Pazartesi - 14:54
"Çocuklarda Büyümeye Yaklaşım ve Turner Sendromu" Eğitim Toplantısı 28 Ağustos 2014, Perşembe - 12:42
Bir Dava Daha Kazandık 28 Ağustos 2014, Perşembe - 12:38
Şimdi Savunma Zamanı 26 Haziran 2014, Perşembe - 21:56
Görsellerle Dermatolojik Hastalıklar 12 Haziran 2014, Perşembe - 20:09
Bayrağımızın İndirilmesini Kınıyoruz 11 Haziran 2014, Çarşamba - 22:42

» Haber arşivi için tıklayınız.


Belediyelere ait binalarda görev yapan Aile Hekimleri son dönemlerde kira sözleşmeleri ile ilgili önemli sorunlar yaşıyor. Derneğimizin bu konudaki girişimleri hakkında bilgi edinebilir, fikirlerinizle katkıda bulunabilirsiniz.

 

Konuyu dernek üyelerimize özel forum bölümünde detaylı olarak tartışmak için tıklayınız.

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu

 

T.C. Sağlık Bakanlığı

 

Bursa Sağlık Müdürlüğü


Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü


AHUZEM

 

Bursa Tabip OdasıTüm Bursa Aile Hekimliği Derneği duyuruları, bildirileri ve yenilikleri e-posta kutunuzda!

Bursa Aile Hekimliği Derneği ® 2010
ANASAYFA - ÜYELİK - GALERİLER - ETKİNLİKLER - İLETİŞİM